خدمات راهنمایی کشتی ها و یدک کشی

  • پهلودهی و جداسازی کشتی ها:

شروع و پایان سفر هر کشتی  به بنادر با عملیات Pilotage یا راهنمایی کشتی ها محقق می گردد.

شرکت خدمات دریایی  هدایت کشتی خلیج فارس تنها شرکت خصوصی است که خدمات راهنمایی را در بنادر جنوبی و شمالی کشور ارائه می نماید.

این شرکت با در اختیار داشتن بیش از 170 نفر راهنما در سایر درجات ، 49  فروند یدک کش، 22 فروند قایق راهنمابر و بیش از 200 نفر ملوان طنابگیر، خدمات هدایت کشتی ها را در کانال های بنادر شامل عملیات پهلودهی و جداسازی از جمله بستن و باز کردن به / از اسکله ، بویه ، دلفین ، SBM ، SPM  و نظایر آن، هدایت کشتی های فاقد نیروی محرکه (COLD MOVE) و خدمات راهنمایی و یدک کشی در شرایط اظطرار نظیر کشتی به گل نشسته و کشتی دچار حریق را ارائه می نماید.

 در این راستا شرکت با بهره برداری از پرسنل مجرب و بروزرسانی دانش و ارتقاء تخصص آنان ، سعی بر ارائه خدماتی ایمن داشته است.

 

  • عملیات کشتی به کشتی(STS)

عملیات Ship to Ship با استفاده از تجهیزات مربوطه اعم از فندرهای یوکوهاما، نازل های استاندارد، یدک کش های قدرتمند و مجهز به سیستم آتش خوار و با استفاده از راهنمایان مجرب و با رعایت استانداردهای ملی و بین المللی توسط این شرکت ارائه می گردد.

 

  • خدمات داکینگ و آنداکینگ

با توجه به حضور شرکت های کشتی سازی در بنادر شمالی و جنوبی کشور و ساخت و تعمیر مسمتر کشتی ها ، خدمات ورود و خروج کشتی از حوضچه های تعمیراتی با توجه به حساسیت عملیات به علت شرایط فیزیکی حوضچه ، مستلزم حضور راهنمایان مجرب و متخصص می باشد. در این راستا شرکت خدمات دریایی هدایت کشتی خلیج فارس توانسته با بهره گیری از راهنمایان مجرب خدمات راهنمایی داکینگ و آنداکینگ را ارائه نماید.

  • خدمات انتقال شناور فاقد نیروی محرکه ( COLD MOVE )
  • خدمات آب رسانی و سوخت رسانی به کشتی ها 
  • خدمات شناور سازی کشتی به گل نشسته