فراخوان جذب کارآموز راهنمای کشتی ( Apprentice pilot)

شرکت خدمات دریایی هدایت کشتی خلیج فارس در نظر دارد به منظور تأمین پرسنل متخصص خود در سراسر کشور از میان داوطلبان واجد شرایط ذیل تا تاریخ 1401/08/30 ثبت نام به عمل آورد.

شرایط عمومی:

 • تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران
 • جنسیت مذکر
 • متدین به دین اسلام یا یکی از ادیان پذیرفته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر طبق تأیید مراجع ذیصلاح
 • نداشتن سوء پیشینه به تأیید مراجع ذیربط
 • حداکثر سن 35 سال

شرایط اختصاصی:

 • دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی علوم دریانوردی (ناوبری)، (برای راهنمایان درجه 3)
 • یا دارا بودن گواهی نامه شایستگی افسر دوم (Second Officer) بر روی کشتی های با ظرفیت ناخالص بیشتر از 500 سفرهای نامحدود و دارا بودن حداقل 24 ماه خدمت دریایی در سمت مربوطه (برای راهنمایان درجه 3)
 • یا دارا بودن گواهی نامه شایستگی افسر اولی (Chief Mate) بر روی کشتی های تجاری با ظرفیت ناخالص بیشتر از 3000 سفرهای نامحدود و دارا بودن حداقل 24 ماه خدمت دریایی در سمت مربوطه (برای راهنمایان درجه دو)
 • یا فرماندهی (Captain) بر روی کشتی های با ظرفیت ناخالص بیش تر از 3000 سفرهای نامحدود و دارا بودن حداقل 24 ماه خدمت دریایی در سمت مربوطه (برای راهنمایان درجه یک)
 • ارائه گواهی کارت سلامت معتبر
 • تسلط به زبان انگلیسی عمومی و تخصصی دریایی

گذراندن دوره های جانبی ذیل در موسسات مورد تایید سازمان بنادر و دریانوردی:

الف) گذراندن دوره آموزشی ایمنی 4 گانه بر روی کشتی های باظرفیت ناخالص بیشتر از 500 سفرهای نامحدود

ب) گذراندن دوره آموزشی شناور بقاء و قایق های نجات به غیر از قایق های نجات تندرو

ج) گذراندن دوره آموزش شبیه ساز رادار آرپا (سطح عملیاتی)

تذکر شماره (1)

داوطلبان پس از قبولی در مراحل جذب، باتوجه به تشخیص شرکت و هماهنگی با سازمان بنادر و دریانوردی در یکی از بنادر کشور مشغول گذراندن دوره کارآموزی خواهند شد. لازم به ذکر است تعیین بندر محل فعالیت جذب شدگان حسب نیاز شرکت می باشد و داوطلبان نمی توانند در تعیین محل خدمت به صورت اختیاری عمل کنند.

تذکر شماره (2)

گذراندن حداقل 12 ماه خدمت پس از جذب به عنوان کارآموز راهنمایی در طی این زمان با تأیید راهنمایان و فرماندهان کشتی انجام می پذیرد. داوطلبانی که دارای حداقل 24 ماه خدمت دریایی باشند مدت دوره کارآموزیشان 6 ماه می باشد.

تذکر شماره (3)

در صورتی که داوطلبان "گواهی نامه شایستگی افسر اولی (Chief mate) بر روی کشتی های با ظرفیت ناخالص بیشتر از 3000 سفرهای نامحدود" و یا "گواهی نامه شایستگی فرمانده بر روی کشتی های با ظرفیت ناخالص بیشتر از 3000 سفرهای نامحدود" را دارا باشند، به ترتیب پس از سپری نمودن دوره کارآموزی به عنوان راهنمای درجه 2 و راهنمای درجه 1 مشغول فعالیت راهنمایی خواهند شد.

تذکر شماره (4)

پذیرفته شدگان، به منظور اخذ گواهی نامه ها و مدارک شایستگی بر اساس "دستورالعمل برگزاری دوره های آموزشی، اخذ آزمون و صدور گواهی نامه های راهنمایی" ملزم به شرکت در امتحانات سازمان بنادر و دریانوردی خواهند بود.

تذکر شماره (5)

مسئولیت صحت اطلاعات اعلام شده به عهده متقاضی بوده و در صورت مشاهده مغایرت آن با اطلاعات واقعی در هر مرحله ای، از ادامه سایر مراحل جلوگیری خواهد شد و هزینه ها و مشکلات مرتبط به عهده داوطلب خواهد بود.

تذکر شماره (6)

از تمامی متقاضیان پس از قبولی در آزمون و مصاحبه تعهدنامه محضری و همچنین سفته به مبلغ 10.000.000.000 ریال دریافت می گردد.

تذکر شماره (7)

تمامی متقاضیان در زمان مصاحبه مدارک ذیل را می بایست به همراه داشته باشند:

الف) مدارک شناسایی (اصل کارت ملی و شناسنامه)

ب) مدارک تحصیلی

ج) گواهی نامه های شایستگی، دوره های جانبی و سوابق خدمات دریایی

د) عکس 4*3 دو عدد

تذکر شماره (8)

متقاضیان کارآموز راهنمایی باید مدارک خود را تا پایان مهلت مقرر شده به ایمیل شرکت به نشانی ذیل ارسال نمایند:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

همچنین برای دریافت آخرین اطلاعیه ها و اخبار رسمی به تارنمای شرکت به آدرس https://www.pgpilotco.ir/ مراجعه و از تماس تلفنی خودداری فرمایید. پس از خاتمه مهلت ثبت نام، اطلاعات کلیه متقاضیان بررسی و به افراد واجد شرایط برای انجام مصاحبه تخصصی با هماهنگی سازمان بنادر و دریانوردی از طریق تارنمای شرکت اطلاع رسانی خواهد شد.